Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu włączyła się do akcji „Popieram Loterię” organizowanej w ramach Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów. Jednocześnie chcąc promować równą konkurencję na rynku gastronomicznym, KRGiC zachęca wszystkich zrzeszonych w niej członków do zaangażowania się w tę inicjatywę.  

 

- Jednym z celów Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu jest działanie na rzecz budowania równej i legalnej konkurencji, a tym samym przeciwdziałanie szarej strefie, która niszczy uczciwy biznes w naszej branży. Idea organizowanej przez Ministerstwo Finansów akcji doskonale wpisuje się więc w nasze założenia, dlatego zdecydowaliśmy się poprzeć te działania ­– mówi Sylwester Cacek, Przewodniczący Prezydium KRGiC.

 

Placówki, które zdecydują się na włączenie do akcji w swoich restauracjach będą dystrybuować ulotki i naklejki z hasłem „Narodowej Loterii Paragonowej”, które można pobrać z biura KRGiC. O oficjalnym wsparciu projektu mają informować też bannery na stronach internetowych poszczególnych członków. W zamian logotyp bądź dane firmy zostaną zamieszczone na stronie „Narodowej Loterii Paragonowej”.

 

 

Narodowa Loteria Paragonowa jest akcją edukacyjną mającą na celu kształtowanie obywatelskich postaw poprzez uświadomienie Polakom, jak duży mają wpływ na kreowanie legalnego obrotu gospodarczego w kraju. Inicjatywa ma pokazywać, że poprzez branie paragonów Polacy wspierają uczciwych przedsiębiorców.