Prawie 1600 drużyn złożonych z profesjonalnych zawodników, ale też starszych i młodszych fanów piłki nożnej wybiegnie już w niedzielę, 8 czerwca, na boiska w całym kraju. W ponad 490 miejscowościach rozegrają blisko 800 Wielkich Meczów w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Będą grać nie tylko dla zabawy i sportowej satysfakcji, ale też dla zdrowia kobiet. W tym roku wydarzeniu towarzyszy bowiem społeczna akcja „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi” realizowana wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Amazonki. W każdym województwie podczas piłkarskich zmagań zarówno kobietom, jak i mężczyznom rozdawane będą „Różowe Kartki”. Mają one zachęcać panie do wykonania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi, a jednocześnie angażować panów w profilaktykę tej choroby. Honorowymi patronami II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej zostali Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki, Bartosz Arłukowicz, Minister Zdrowia oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat nad wydarzeniem objęły też Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich.

Ponad 25 tys. Amazonek będzie zachęcać kobiety do wykonywania badań mammograficznych podczas setek Wielkich Meczów, jakie zostaną rozegrane w całej Polsce 8 czerwca br., w drugą rocznicę Euro 2012. Również w Mazowieckiem tego dnia na boiskach, stadionach, orlikach i w halach Amazonki oraz kibice będą rozdawać kobietom „Różowe Kartki” zachęcając do robienia badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi. Mecze odbywać się będą w ramach ogólnopolskiej akcji sportowej „Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej”, której towarzyszy współorganizowana przez Amazonki społeczna inicjatywa edukacyjna „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”. W całej Polsce zarejestrowano już ponad 200 piłkarskich spotkań, a w samym województwie mazowieckim ok. 30. W tym regionie rozgrywki odbędą się między innymi w Warszawie, Płocku czy Garwolinie. Każdy może przyłączyć się do tej szczytnej akcji i zorganizować piłkarskie spotkanie na rzecz kobiet w swojej miejscowości. Wystarczy wejść na www.przyjacielepilki.pl i zarejestrować swój mecz.

Setki Wielkich Meczów Przyjaciół Piłki Nożnej zostaną rozegrane na boiskach, stadionach, orlikach i w halach na terenie całego kraju w drugą rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012. Grać w nich będą profesjonalni zawodnicy i trenerzy, ale też kibice i wszyscy entuzjaści piłki niezależnie od wieku czy płci. Każdy może włączyć się w to piłkarskie święto i zorganizować mecz w swojej miejscowości. Spotkania odbędą się, 8 czerwca br., w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej – II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. W tym roku Wielkim Meczom towarzyszy ogólnopolska akcja społeczna „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”, która ma na celu zachęcać kobiety do wykonywania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Piłka jest Piękna, a współorganizatorem akcji społecznej Federacja Stowarzyszeń Amazonki.